Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Учасники проекту з м. Кропивницького взяли участь у вечорницях до свята Андрія (ФОТО)

Повернутися назад

13 грудня 2016 р., а рамках обрядового калейдоскопу «Привітання й побажання на свята веселі»Локальний Центр громадянської освіти у м. Кропивницькому провів для дітей, батьки яких воюють у зоні АТО, вечорниці до свята Андрія Первозванного. Здавна в традиційній українській культурі велика увага приділялася саме цьому дню, адже дівчата мали змогу погадати на свого судженого, спробувавши дізнатися, чи вийдуть вони в новому році заміж, а чи доведеться ще якийсь час дівувати. Юнаки ж саме у цю ніч намагалися «нашкодити» тим, до кого відчували симпатію, натякнувши таким чином на свої почуття.

Локальний координатор Томило Алла Миколаївна розповіла юним учасникам Програми «Інтеграція через діалог» про згадані повір'я. Також вони спільно підготувалися до святкувань, змонтувавши книжкову виставку «Зима малює візерунки», декорації під назвою «Світлиця господині вечорниць» та поділившись відомими їм секретами ворожіння. 

Насамкінець, дівчата провели обряд жартівливого ворожіння «Мій суджений-ряджений» і спільно з хлопцями пригощалися солодощами та гарячими напоями. Як стверджують організатори, сам захід пройшов у надзвичайно дружній атмосфері, а школярі отримали змогу якнайцікавішим чином познайомитися зі звичаями предків.

Джерело: "BiblioPort".

Якщо Ви володієте інформацією, яка може бути корисною для нас - запропонуйте свою новину! Ми обов'язково переглянемо її та завантажимо на сайт, якщо вона підходить по тематиці.