Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

У м. Дружківці Донецької області завершилися Х Загальнообласні «Олексині читання» (ФОТО, ВІДЕО)

Повернутися назад

25 січня 2017 р. на Донеччині пройшли ювілейні Х «Олексині читання». Захід було присвячено 90-й річниці від Дня народження українського патріота, педагога, правозахисника, дисидента, філософа, мовознавця Олексія Івановича Тихого. Символічно, що відбувся він на батьківщині діяча, а саме у м. Дружківці, у Центральній міській бібліотеці ім. Лесі Українки.

В урочистостях брала участь директор Департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Оксенчук Надія, представники Дружківської міської ради, Відділу культури, Обласного товариства імені Олекси Тихого, а також почесна гостя – депутат Івано-Франківської облради, Заслужений вчитель України Тебешевська Оксана. На читаннях були присутні і родичі видатного земляка – рідна сестра Сидорова-Тиха Олександра Іванівна, правнук Тимур Кравцов та племінниця Кравцова Лариса Федорівна. Остання, за сумісництвом, є нашою колегою, координатором Локального Центру громадянської освіти № 2 у м. Краматорську

«Олексині читання» по формі є конкурсом школярів, які цього разу готували роботи на тему «Олекса Тихий як приклад…». На захід приїхало 17 учасників з різних частин Донецької області. Були присутні також представники м. Краматорська із ЗОШ № 8, № 25 та № 26 – переможці згаданого раніше міського етапу змагань.

Виступи всіх учасників вражали глибиною дослідження, яскравістю презентації та патріотичністю. Як зазначають наші колеги, по-справжньому приємно було слухати доповіді рідною мовою, паралельно відкриваючи нові сторінки історії свого краю.

Всі краматорчани стали призерами конкурсу: 1 місце зайняли Наталя Макогон (ЗОШ № 8) та учениця з м. Костянтинівки Сандра Антипенко, а 3 місце поділили між собою Ксенія Колотюк (ЗОШ № 25) і Еліна Хілько з Тимуром Кравцовим (ЗОШ № 26). Подарунком для учасників читань була пісня про єдину Україну від дітей-переселенців.

Традиційно, кожен учасник отримав грамоти та подарунки – книги українських письменників і дисидентів. Директор Обласного департаменту освіти пообіцяла переможцям екскурсію «стежками» діяча, яку проведе Обласне товариство імені Олекси Тихого.

Організатори висловили окрему вдячність педагогам, які підготували учасників. Зокрема, Машкіній Наталії Олексіївні, Сивочуб Світлані Вікторівні, Гочошвілі Інні Олександрівні, Бобух Майї Анатоліївні та методисту Кравцовій Ларисі Федорівні, яка безпосередньо опікувалася згаданим заходом.

Окрім цього, було відзначено, що біографія земляка ще не вивчена до кінця. А тому, учасникам майбутніх читань ще є над чим працювати. Члени журі також оголосили, що наступного разу захід пройде в м. Покровське Донецької області.

 

Джерело: «Знамя Индустрии».

Якщо Ви володієте інформацією, яка може бути корисною для нас - запропонуйте свою новину! Ми обов'язково переглянемо її та завантажимо на сайт, якщо вона підходить по тематиці.