Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

«Освітній компас»

ПОЛОЖЕННЯ

про діяльність Освітньо-консультативних центрів

для дітей з тимчасово окупованих територій

 

Загальна інформація

Усвідомлення важливості здобуття вищої освіти на території України дітьми старшого шкільного віку, котрі проживають на тимчасово окупованих територіях, зростає з кожним роком. Однак їхнє прагнення продовжити навчання в українських вищих навчальних закладах наштовхується на низку перешкод, серед яких, зокрема, недостатні знання та відсутність навиків складання таких іспитів, брак можливостей спілкуватися зі своїми ровесниками з України, побутові проблеми, пов’язані з пошуком житла на час сесії ЗНО тощо.

Відтак у містах східних областей України передбачається організація мережі Освітньо-консультативних центрів «Освітній компас» (далі по тексту – центр «Освітній компас») для дітей з тимчасово окупованих територій, які бажають пройти ЗНО та здобувати вищу освіту в українських вищих навчальних закладах.

 

Мета і завдання Освітньо-консультативного центру «Освітній компас»

Мета діяльності Центру – сприяти рівному доступу до вищої освіти дітей з тимчасово окупованих територій, які бажають продовжити навчання в Україні.

Основні завдання:

 • Забезпечення якісної підготовки зі шкільних предметів (акцент – на українській мові та літературі, історії України та інших предметах).
 • Психологічна підтримка дітей, які цього потребують.
 • Юридичні консультації молодих людей стосовно прав ВПО в Україні, допомога при оформленні документів на вступ до ВНЗ тощо.
 • Профорієнтаційна робота.
 • Проведення інтеграційних заходів, / майстер-класів / тренінгів з особистісного розвитку, спрямованих на більш ефективну адаптацію до нових соціокультурних умов, подолання взаємних упереджень і стереотипів.
 • Забезпечення житлом та харчуванням на час написання підсумкових контрольних робіт та складання іспитів ЗНО.

 

Цільова група Освітньо-консультативного центру «Освітній компас»

Діти з непідконтрольних територій, які планують проходити ЗНО та продовжити навчання у вищих навчальних закладах на території України.

 

Спосіб організації Освітньо-консультативного центру

Діяльність центру «Освітній компас» проводиться в тісній кооперації з визначеними МОН України навчальними закладами, що здійснюють екстернатну форму навчання дітей з окупованих територій.

Керівник центру «Освітній компас» обирається з-поміж найбільш активних місцевих педагогів та узгоджується адміністрацією опорних шкіл.

Інформаційно консультативні послуги надають місцеві спеціалісти: педагоги навчальних закладів, що мають досвід підготовки до ЗНО, а також психологи та юристи.

Загальну координацію роботи мережі центрів здійснює Асоціація «Нова Доба» у рамках Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», котра реалізується за підтримки ЄС.

 

Оцінка ефективності роботи Освітньо-консультативного центру «Освітній компас»

Підтвердженням проведення та ефективності заходів виступають:

 • Офіційні звіти керівника центру за визначеною формою.
 • Звіти спеціалістів по проведених заходах (заняттях, консультаціях, тренінгах тощо) за визначеною формою.
 • Списки учасників центрів, заповнені власноруч дітьми із зазначенням їхніх контактів.
 • Фото- та відеоматеріали з проведених заходів.
 • Відгуки дітей, котрі скористалися послугами центрів, та їхніх батьків.

Ефективність діяльності центру «Освітній компас» визначається на основі наступних показників:

 • Кількість залучених дітей з непідконтрольних територій та тривалість їхньої участі в рамках центру.
 • Кількість проведених навчальних занять та їхня якість.
 • Кількість проведених психологічних консультацій / тренінгів, юридичних консультацій, профорієнтаційних занять та їхня якість.
 • Кількість проведених інтеграційних занять та їхня якість.

 

Тривалість діяльності Освітньо-консультативного центру «Освітній компас»

Впродовж березня-червня 2017 р. передбачається організація роботи мережі Освітньо-консультативних центрів у м. Бахмуті, м. Краматорську, м. Сєвєродонецьку та інших містах Донецької та Луганської областей неподалік зони розмежування.

Відкриття і термін діяльності центру «Освітній компас» в кожному окремому місті визначається специфікою освітніх та інших потреб дітей з цільової групи. Зокрема, у м. Бахмуті і м. Краматорську – травень-червень 2017 р., а в м. Сєвєродонецькуберезень 2017 р.

 

Чи є можливість дізнаватися про новини «Освітнього компаса» в числі перших?

Якщо Ви бажаєте бути в курсі всіх подій, пов'язаних з діяльністю Освітньо-консультативних центрів, пропонуємо Вам скористатися тегом «Освітній компас» при перегляді новин, або ж акцентувати свою увагу лише на цікавих для Вас населених пунктах:

 

Як стати учасником проекту?

Якщо Ви бажали б долучитися до роботи Освітньо-консультативних центрів у рамках нашої Програми, то просимо ознайомитися з бланками, поданими нижче, надіславши заявку на e-mail oleksyn@novadoba.org.ua.:

Положення про діяльність Освітньо-консультативного центру    Форма реєстрації (ПРІЗВИЩЕ)