Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Локальний Центр громадянської освіти у м. Сєвєродонецьк

Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 1 м. Сєвєродонецька

Адреса: м. Сєвєродонецьк Луганської області, проспект Хіміків, 8.
Тел.: +38 (095) 806-35-53, +38 (050) 475-42-87.
E-mail: dialog064@ukr.net.
Особливості діяльності: Локальний Центр громадянської освіти у м. Сєвєродонецьк розпочав свою діяльність одразу після запуску Програми «Інтеграція через діалог». Впродовж перших місяців 2016 р. осередом була проведена низка заходів, до яких залучилися як діти-переселенці, так і підлітки з тимчасово окупованих територій. Зокрема, для учнів місцевих шкіл було організовано заходи культурно-виховного характеру: круглий стіл, зустрічі з відомими в місті людьми (митцями, викладачами, громадськими активістами). Старшокласники мали можливість відвідувати курси з української мови в рамках підготовки до ЗНО, а школярі, які перебувають на екстернатній формі навчання, отримали супровід і кваліфіковані консультації з історії України та правознавства.

Новини Локального Центру

 • 25 03.2017

  23:57
  Завершився перший тиждень роботи Освітньо-консультативного центру «Освітній компас» у м. Сєвєродонецьку (ФОТО)

  Добігає до кінця перший тиждень діяльності Освітньо-консультативного центру «Освітній компас», який почав діяти у м. Сєвєродонецьку Луганської області на базі СЗШ №12 та за безпосередньої підтримки місцевого Локального Центру громадянської освіти.

  Учні з тимчасово непідконтрольних територій, що здобувають загальну середню освіту екстерном, приїхали у школи міста для виконання підсумкових контрольних робіт з навчальних предметів. Перші враження, перші знайомства, вагомий обсяг завдань, обмаль вільного від навчання часу… Це загальна характеристика, яку озвучують члени «Освітнього компасу», розповідаючи про попередні дні.

  З першого дня перебування на базі «Освітнього компасу» діти відчули тепле ставлення до кожного, зацікавленість у процесі, бажання надати допомогу і в освітньому, і у побутовому аспекті. Завдяки Програмі освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», старшокласники, які цього потребували, отримали можливість вирішити питання з проживанням. Усі учасники Центру забезпечені високоякісним харчуванням в одному з кращих у місті кафе.

  Попри високу щільність занять та консультацій, знайшлося місце і для конструктивної зустрічі з молодими істориками-науковцями та архівістами, які приїхали на свій семінар у м. Сєвєродонецьк, але залюбки погодилися поспілкуватись з учнями. Дражливі питання сьогодення, сучасні виклики, сенс і значення певних подій зробили зустріч по-справжньому плідною та цікавою. Також учні ознайомилися з виставкою «Те, про що важко сказати», висловивши свої емоції і враження.

  «Дозвольте подякувати за надану допомогу. Спасибі, що ви розумієте і підтримуєте нас і величезна подяка за ваші людські якості. Адже у сучасному світі важко залишатись людиною, особливо зараз». Це слова, які учні адресують організаторам Освітнього центру, колективу, який забезпечує діяльність  проекту «Інтеграція через діалог».

  Кількість учасників Освітньо-консультативного центру збільшується: долучаються учні, котрі будуть працювати в інших школах міста – ЗОШ № 5, № 6 і № 15. Отож, нас чекають нові знайомства, розповіді, обмін досвідом і планами, чергові надбання, враження, а головне – успіхи наших учасників.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Сєвєродонецьк
 • 19 03.2017

  22:20
  На Луганщині розпочинає свою роботу з учнями Освітньо-консультативний центр «Освітній компас»

  Всеукраїнська Асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба», в рамках проекту «Інтеграція через діалог», а також за безпосередньої підтримки Локального Центру громадянської освіти у м. Сєвєродонецьку Луганської області, розпочинає на базі останнього роботу Освітньо-консультативного центру «Освітній компас» для дітей з тимчасово окупованих територій, які здобувають загальну середню освіту екстерном у місцевих навчальних закладах.

  Впродовж 20-31 березня 2017 р., коли проходитиме написання підсумкових контрольних робіт з навчальних предметів, школярі-екстерни матимуть змогу скористатися наступними послугами Центру:

  • Забезпечення якісної підготовки зі шкільних предметів (акцент – на українській мові і літературі, історії України та інших предметах).
  • Психологічна підтримка дітей, які цього потребують.
  • Юридичні консультації підлітків стосовно прав ВПО в Україні, допомога при оформленні документів на вступ до ВНЗ тощо.
  • Профорієнтаційна робота.
  • Проведення інтеграційних заходів / майстер-класів / тренінгів з особистісного розвитку, спрямованих на більш ефективну адаптацію до нових соціокультурних умов, подолання взаємних упереджень і стереотипів.
  • Забезпечення житлом та харчуванням на час написання підсумкових контрольних робіт.

  Якщо у Вас виникли запитання або пропозиції, пов'язані з проектом, просимо адресувати їх нашому Локальному координатору Кравченко Галині Анатоліївні, скориставшись контактними даними, вказаними на персональній сторінці осередку на нашому сайті.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Сєвєродонецьк
 • 19 02.2017

  23:25
  Учасниці Програми «Інтеграція через діалог» відзначилися на XXIII обласному конкурсі-захисті МАН (ФОТО)

  19 лютого 2017 р. в Луганській області відбувся XXIII Обласний конкурс-захист науково-дослідницьких робіт членів Луганської обласної Малої академії наук учнівської молоді. Серед школярів, які виступали на заході, були і дві прекрасні учасниці проекту «Інтеграція через діалог». Вони захищали свої роботи у секціях «Історія України» та «Російська література».

  Анастасія Лінник, учениця 11 класу СЗОШ № 12 м. Сєвєродонецька, представила дослідження «Діти та війна: осмислення уроків історії». Блискучий захист своєї роботи, оцінений членами поважного журі найвищою кількістю балів, Настя розпочала словами:

  «Кажуть, історія вчить… Зрозуміти та оцінити сьогодення можна тільки тоді, коли добре знаєш минуле. Історія будь-якого народу містить події, що за своїм значенням стають знаковими для усього людства. Саме до таких належать події Другої світової війни. Для українського народу вона стала важким випробуванням. Особливо відчутно вона зачепила його наймолодшу частину – дітей. Після закінчення війни минув 71 рік, але й  сьогодні історія надає нам ще один урок; і знову діти України чують свист куль, змушені покидати свої домівки. Тому дослідження наслідків німецько-радянської війни 1941-1945 рр. та Антитерористичної операції 2014 р. і їхнього впливу на долю неповнолітніх громадян України не втрачає своєї актуальності сьогодні...»

  В секції «Російська література» результати власного наукового дослідження презентувала ще одна учасниця проекту, учениця 10 класу СЗОШ № 18 м. Сєвєродонецька Анастасія Непочатова. Тема дослідження – «Поетика українського національного костюму у ранніх творах М. В. Гоголя».

  У літературі немає незначущих явищ. Все в ній має змістове навантаження, навіть предмети побуту та одяг. Будучи створеними словом, речі перетворюються, стаючи символом або просто вагомим елементом середовища, в якому діє літературний персонаж, знаком історичної, суспільної, духовної атмосфери.

  Костюм – найточніший, вірний та безпомилковий показник відмінних рис суспільства, маленька частинка людини, країни, способу життя, думок, занять, професій. Врешті-решт, у різних частинах світу розвиток суспільства мав свої специфічні особливості, і всі вони – кліматичні, соціальні, національні та естетичні – характеризувалися яскраво вираженою багатоманітністю вбрання.

  Свої особливості має і український національний костюм, з яким у російській літературі ХІХ ст. ми можемо зустрітися тільки на сторінках творів Миколи Васильовича Гоголя. Та чи все нам зрозуміло, коли ми читаємо про жінку похилого віку «в  білих намитках, у білих суконних свитках» або простих селян, «все більшою частиною в кобеняках»?

  Обґрунтована відповідь на це філософське запитання і глибоке розкриття теми були високо оцінені членами журі. Наша юна дослідниця виборола честь представити свою роботу на наступному, Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту, отримавши перемогу у своїй секції.

  Отож, вітаємо наших чарівних дівчат-науковців, а також бажаємо їм подальших відкриттів і звершень!

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Сєвєродонецьк
 • 15 02.2017

  23:04
  Учасниця проекту «Інтеграція через діалог» описала свої враження від зустрічі з миротворцем Стейнаром Бріном (ФОТО)

  14-15 лютого 2017 р. учениця Сєвєродонецької СЗОШ № 1 та учасниця місцевого Локального Центру громадянської освіти на ім'я Анна отримала змогу долучитися до майстер-класів відомого норвезького психолога-миротворця Стейнара Бріна. Що з цього вийшло і як ці події вплинули на світогляд дівчини, ми з вами й дізнаємося з її роздумів нижче:

  «14 лютого… Чудовий день. Всі в очікуванні дива… Певне диво сталося і у мене – я по-новому сприйняла і назву, і зміст, і сутність проекту «Інтеграція через діалог».

  Координатор проекту Кравченко Галина Анатоліївна запропонувала, незважаючи на веселе свято Валентина, відвідати серйозний дорослий захід: до м. Сєвєродонецька приїхав всесвітньо відомий норвезький миротворець Стейнар Брін. Подальші години спілкування виявилися для мене вкрай важливими, я знайшла відповіді на мої внутрішні запитання і зрозуміла, що конкретно Я можу зробити.

  Стейнар Брін розповів глядачам, чому приїхав до України і саме до м. Сєвєродонецька. Він презентував документальний фільм «10 років після війни», який здобув премію як кращий документальний фільм 2011 р. у Норвегії. Дивлячись цей фільм про воєнні дії в Косово у 1999 р., я постійно проводила паралелі із сучасною ситуацією в нашій країні. Цю стрічку можна назвати, як казав сам Стейнар Брін, «фільмом про фільм».

  Під час воєнних дій було зібрано групу албанських та сербських студентів, яких об'єднав круглий стіл переговорів. Насправді для мене було великим здивування те, що ворогуючі люди почали вести діалог між собою, бо у таких ситуаціях часто люди взагалі відмовляться контактувати і початок діалогу вважають слабкістю. На мою думку, конфлікт не можна вирішити без комунікації, а діалог – це один з найкращих її методів.

  Фасилітатором у діалозі між албанцями та сербами виступив сам Стейнар Брін. Через 10 років він зібрав тих же людей за круглий стіл знову. Я відмітила їх трансформацію у плані ставлення один до одного. У 1999 р. всі були більш  агресивні, а в 2009 р. я відчула в їхніх розмовах емпатію. Всього цього, на мою думку, вони набули у діалозі. Також я зрозуміла, що успіх діалогу полягав у бажанні груп комунікувати між собою.

  Загалом, у фільмі описувались певні події на певній території, але це був лише приклад. Особисто мені він розповів не стільки про події 1999 р. у Косово, як про можливості діалогу та наслідки після його довготривалих серій. Також завдяки цьому фільму я дійшла висновку, що на будь-який результат потрібен час. За одну мить неможливо змінити всесвіт. Кожна маленька дія – це невеликий крок до грандіозного результату.

  Коли постало питання відвідування тренінгу Стейнара Бріна на тему медіації, діалогової фасилітації та миротворчості на наступний день, я прийшла у аудиторію штабу «Восток-SOS» першою. На тренінгу миротворець більш детально розповів про тонкощі діалогу та взагалі дав визначення цьому поняттю. Діалог – це уміння слухати, чути та розуміти. Діалог – це бажання, уміння дізнатися щось нове про людину. Діалог – це рух! Конфліктолог дав цінні поради, як бути успішним фасилітатором, розкрив аудиторії структуру семінару діалогу.

  Стейнар Брін розділив всіх учасників на чотири групи. Завданням груп було виявити у діалозі сильні та слабкі місця кожного, а також не менш важливим було навчитися задавати правильні питання, які б підтримували розповідь історії одного спікера, а не переключали увагу на себе. Зі мною в одній групі були досвідчені люди: юрист солідної української фірми, журналіст та психолог. Всі вони, як і я, були відкриті до діалогу, тому процес спілкування проходив легко та невимушено. На жаль, час був обмеженим, а нам хотілося більше дізнатися. Ця робота в групах не тільки виявила слабкі та сильні місця у діалозі кожного, а й допомогла слабкі сторони зробити сильними. Звичайно, за кілька годин цього не досягти, але з часом, маленькими кроками, я прийду до бажаного результату.

  З другої зустрічі зі Стейнаром Бріном, як і з першої, я винесла багато корисного для себе та з’ясувала свої слабкі місця у мистецтві ведення діалогу, які буду вдосконалювати. Найголовнішою темою обох зустрічей було те що діалог – це особливий вид комунікації, в якому важливо доступно і зрозуміло розповісти свою історію та зрозуміти історію опонента. Без цього не зрозумієш моральних цінностей, дій чи думок у певних ситуаціях. Потрібно умовно ставити себе на місце протилежної сторони, щоб зрозуміти її. Будь-яку комунікацію робить більш складною те, що ми не бачимо дві сторони однаково чітко, а діалог допомагає це зробити.

  Впевнена, що застосування отриманих навичок дозволить зменшити непорозуміння у наших стосунках на будь-якому рівні.

  Варто лише пам'ятати, що всі ми люди світу! Вміймо ж слухати та розуміти!»

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Сєвєродонецьк
 • 07 02.2017

  22:41
  У м. Сєвєродонецьку відбулися лекції для школярів, приурочені до Дня безпечного Інтернету (ФОТО)

  Світ сучасної людини неможливо уявити без Інтернету. Це і джерело знань, і спілкування, і дозвілля та розваги. Визнаючи величезну роль Інтернету, необхідно пам'ятати і про потенційну небезпеку, з якою може зустрітись людина у «всесвітній павутині». Саме ці питання активно обговорюються у Всесвітній День безпеки в Інтернеті, який проводиться щорічно в другий вівторок лютого.

  Учасники нашого проекту, учні шкіл № 1, № 5 і № 18 м. Сєвєродонецька Луганської області долучилися до проведення Дня безпечного Інтернету, який цього року проходив під гаслом «Будь зміною: об'єднаймося для кращого Інтернету».

  Під керівництвом координатора місцевого Локального Центру громадянської освіти Кравченко Галини Анатоліївни, підлітки знайомилися зі сторінками посібника з прав людини для Інтернет-користувачів, розглядали питання, пов’язані з реалізацією та дотриманням прав людини у онлайн-просторі, а також формулювали власні правила поведінки в Інтернеті. Учасники курсу виходили з позиції, що Інтернет – це місце загального користування. Значну увагу було приділено розгляду питання кібербулінгу. Учасники зустрічей з'ясовували форми цього явища і шляхи протидії йому.

  Перегляд відеороликів, наданий інформаційний блок, обмін власним досвідом, поради безпечного Інтернету викликали щиру зацікавленість учнів.

  В результаті обговорення, учасники дійшли висновку, що взаємна повага, дотримання моральних і правових норм, протидія мові ненависті в Інтернет-просторі є запорукою безпеки в Мережі, і безпосередньо від кожного з нас залежить, який Інтернет ми створюємо щодня. Тому, своєю власною ввічливістю, стриманістю та доброзичливістю ми можемо і повинні зробити його кращим!

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Сєвєродонецьк
 • 27 01.2017

  23:59
  На Луганщині відбувся комплекс заходів, присвячених Міжнародному дню пам'яті жертв Голокосту (ФОТО)

  Напередодні 27 січня 2017 р., за ініціативою Сєвєродонецького Локального Центру громадянської освіти, учні тамтешніх шкіл № 1, № 5, № 12 та № 18 долучилися до відзначення Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту. На численних зустрічах, які проходили у навчальних закладах і міській бібліотеці, юнаки і дівчата цього прифронтового населеного пункту говорили про Голокост як уособлення людських страждань і поневірянь.

  Пройшло більше, ніж сім десятиліть, а біль від пережитих людством жахіть не вщухає. Особливо болюча для сприйняття тема – діти-жертви Голокосту. За словами учасників зустрічей, іноді вони ловили себе на думці, що душа рветься на шматочки від усвідомлення тих страхіть, через які довелося пройти маленьким жертвам однієї з найбільших трагедій XX ст.

  Головні месиджі всіх зустрічей стосувалися того, що ми повинні не забувати про загиблих. Ми відзначаємо День пам'яті жертв Голокосту, щоб залишити спомин про цю трагедію наступним поколінням та не допустити повторення злочину у майбутньому.

  Голокост назавжди залишиться попередженням для всіх людей про небезпеку, яка виникає через ненависть, фанатизм, расизм та упередження.

  Зараз, коли ця трагедія все більше відходить у минуле, і коли кількість тих, хто вижив, зменшується, саме ми – теперішне покоління – повинні нести цю естафету пам'яті та відстоювати людську гідність, прикладати ще більше зусиль, щоб не допустити повторного геноциду та злочинів проти людства.

  Учасники зустрічей відзначали, що Голокост – це європейська трагедія, а не трагедія окремо взятої країни. Не може бути трагедії одного народу. Лише біда усього людства.

  Як зауважила у своєму виступі організатор обговорень, Локальний координатор Кравченко Галина Анатоліївна, вивчаючи цю жахливу сторінку минувшини, ми навчаємо сучасників толерантності. Остання є ключем до розуміння історії інших народів та свого власного минулого, а як наслідок – до порозуміння та успіху у сучасному житті.

  І хоча Голокост неможливо зрозуміти, але історичний обов'язок людства – про це знати. Адже, як свідчить сама назва проекту наших колег, «Чужого болю не буває».

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Сєвєродонецьк
 • 18 01.2017

  13:54
  На Луганщині пройде курс лекцій для дітей-переселенців, присвячений правозахисній тематиці

  З 18 січня по 25 лютого 2017 р. Сєвєродонецький Локальний Центр громадянської освіти реалізовуватиме проект «Права людини як найвища цінність громадянського суспільства» для учнів 7-11 класів СЗОШ № 18, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму.

  Всього буде проведено 10 занять на такі теми:

  1. «Етичні цінності та права людини».
  2. «Людська гідність та права людини».
  3. «Етапи розвитку прав людини».
  4. «Громадянські цінності у сучасному світі».
  5. «Право на життя як найвища цінність та його порушення тоталітарними режимами XX ст.».
  6. «Війна, тероризм, збройні конфлікти і права людини».
  7. «Механізми захисту прав людини».
  8. «Полікультурне суспільство. Толерантність і стереотипи».
  9. «Дискримінація: види і методи протидії».
  10.  «Що таке мова ненависті і як їй протидіяти».

  За словами Локального координатора Кравченко Галини Анатоліївни, даний курс лекцій допоможе дітям комплексно розглянути концептуальні положення про права людини та усвідомити їхнє значення у житті кожного. Окрім цього, школярі з'ясують значення і цінність цих прав як в історичному контексті, так і в сучасному суспільстві.

  Поряд з цим, відбуватиметься ознайомлення підлітків з нормами міжнародного та вітчизняного законодавства, що допоможе їм покращити рівень власної правової грамотності і більш ефективно захищати свої інтереси в майбутньому.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Сєвєродонецьк
 • 26 12.2016

  08:28
  На Луганщині діти з цільових груп проекту стали слухачами курсів «Протидія мові ненависті в онлайн-просторі» (ФОТО)

  В останній місяць поточного року наші колеги з Сєвєродонецького Локального Центру громадянської освіти присвятили свою увагу учням з місцевої СЗОШ № 5. Так, саме для них, при сприянні директора навчального закладу Горобинської Ірини Вікторівни, було засновано школу-практикум «Протидія мові ненависті в онлайн-просторі».

  Впродовж 2-25 грудня 2016 р., спільно з Локальним координатором Кравченко Галиною Анатоліївною, підлітки поглиблювали свої знання з прав людини, виконуючи практичні вправи, що були спрямовані на усунення корінних причин виникнення мови ненависті. Водночас, дітей навчали правильній поведінці для протидії останній. Зокрема, створенню індивідуальних стратегій подолання агресії.

  За свідченнями самих організаторів, такі курси чи не найкраще допомагатимуть учням уникати конфліктів зі своїм оточенням. Адже, знаючи глибинні причини агресивної поведінки, можна не лише захиститися від чужого впливу, але й ефективніше контролювати власні емоції, що так актуально в підлітковому віці. Зрештою, вже після перших занять стали помітними деякі позитивні тенденції у поведінці учасників, які почали значно коректніше відноситися до навколишніх людей. А це чи не найбільше вселяє надію на перспективу читання подібних курсів, які, в підсумку, і допоможуть створити в Україні по-справжньому «нове» суспільство.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Сєвєродонецьк
 • 06 12.2016

  21:27
  Тернопільська учениця написала красивий вірш про переселенців, який присвятила учасникам «Інтеграції через діалог» (ФОТО)

  Восени 2016 р. учасники Програми «Інтеграція через діалог» з Сєвєродонецької ЗОШ № 12 побували на навчанні у Школі християнської дипломатії, яка мала місце у с. Зарваниця Тернопільської області. За словами Кравченко Галини Анатоліївни, координатора Локального Центру громадянської освіти у м. Сєвєродонецьку, час навчання та чудового спілкування давно закінчився, а добрі, ніжні спогади живуть у серцях гостей по сьогоднішній день. Про це свідчать наступні міркування нашої колеги:

  Сьогодні, перебираючи матеріали, записи, розглядаючи фото, я натрапила на листочок з безсмертними, на мій погляд, рядками. У свій час, почувши ці слова, я плакала. Авторка цього вірша, учениця 10 класу, презентувала свій твір перед учасниками Школи християнської дипломатії. Отож, знайомтесь: дівчинка з доброю, чистою душею, для якої немає чужого болю, яка сприймає трагедію своїх однолітків на Сході України як свою власну, – Ірина Руда, учениця комунального закладу Тернопільської обласної ради, колегіуму-інтернату «Знамення» з поглибленим вивченням предметів духовно-просвітницького спрямування.

  Дякуємо тобі, Іринко, за радісні миті спілкування, за твою щирість, чуйність і людяність!

  З найкращими побажаннями, друзі з м. Сєвєродонецька.

  Сон переселенця

   

  Весна прийшла, все розквітає, пісні лунають,

  Птахи додому повертають, щебече весело вже дітвора.

  І чую я, що до обіднього стола вже кличе ненечка стара.

  На столі лежить пиріг, що так його любила –

  Бо саме матінка його зробила.

  Кімната в пахощах весняних й ніщо біди не віщувало.

  І тут бабах, бабах, – стіна валиться.

  Десь долунають крики, плач, все навкруги – руїни.

  А я стою, не чуючи нічого, я ніби вмерла на ту мить.

  Я стою, снаряди все летять, та я стою, не розуміючи нічого.

  І тут я бачу маму…

  Маму, що лежить, прибита каменем, що її ж руки туди його поклали.

  Лежить вона, а біля неї кров, та тіло нерухоме.

  Я ніби з сну збудилась, підбігаю, і розумію все…

  Не маю, більше вже не маю, не маю тої, що життя дала,

  Не маю я, не маю я, не маю…

  Я вибігаю з дому і біжу, кудись біжу,

  Біжу куди й сама не знаю…

  Та відкриваю очі я і бачу світло, крізь яке:

  Стіл, а на столі пиріг, що так його любила…

  Десь пісня ген лунає, птахи додому повертають,

  Щебече весело вже дітвора.

  Та розумію я – не вдома я, не вдома я…

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Сєвєродонецьк
 • 02 12.2016

  22:09
  Для школярів Луганщини відбулися тренінги, присвячені Дню прав людини (ФОТО)

  Напередодні Дня прав людини, що припадає на 10 грудня, вчителі м. Сєвєродонецька Луганської області мали можливість краще ознайомитись зі станом справ у цій сфері. На базі місцевої ЗОШ № 18, 2 грудня 2016 р. відбувся семінар за темами: «Ідентичність і людська гідність» і «Право на життя», за матеріалами посібника «Де починаються права людини: Уроки історії і сучасні підходи».

  З ініціативи Локального координатора проекту «Інтеграція через діалог» Кравченко Галини Анатоліївни, за підтримки Міського відділу освіти, для проведення семінару до м. Сєвєродонецька приїхали представники Освітнього центру «Простір толерантності» Ленчовська Анна, консультант «Фонду Шоа в Україні», а також Войтенко Олександр, автор посібника.

  Сама книга складається з 10 модулів, присвячених правам, які гарантовані Загальною Декларацією прав людини, а також доповнених історичними нарисами про порушення цих прав у нацистській Німеччині і сталінському СРСР. Окремо було здійснено аналіз останніх справ Європейського Суду з прав людини. Тренери ознайомили учасників семінару з науково апробованими матеріалами щодо певних історичних передумов та сучасного стану дотримання прав людини. Войтенко Олександр підкреслив важливість людського виміру в контексті вивчення історії та прав людини, звернувся до досвіду висвітлення подій в такому руслі у посібниках, виданих Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба».

  Ленчовська Анна зустрілась з учасниками Програми, учнями-переселенцями, які навчаються у ЗОШ № 18. Дві години цікавого, корисного, плідного спілкування промайнули непомітно. Підлітки ділилися думками, грали разом з тренером, малювали свої історії. Та чи можна назвати малюнками ті згустки душевного болю, смутку і сподівань, які діти зобразили на папері? Учнівські роботи Анна повезла до м. Києва, де останні стануть частиною виставки. 

  Директор школи Фоменко Наталя Андріївна, як гостинна господиня, спільно зі своїм колективом створила умови, завдяки яким і тренери, і вчителі мали можливість працювати в затишній атмосфері. Вона озвучила слова подяки гостям від імені всіх учасників семінару та дітей, а також зауважила, що робота, яка здійснюється Сєвєродонецьким Локальним Центром громадянської освіти, відкрила нові можливості для подальших спільних дій з Освітнім центром «Простір толерантності». Наостанок, педагог наголосила на тому, що нас всіх об'єднує загальна мета – досягнення миру і взаєморозуміння.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Сєвєродонецьк
 • 24 11.2016

  07:50
  У м. Сєвєродонецьку відбулися курси для школярів, присвячені правам людини (ФОТО)

  Для побудови по-справжньому демократичного суспільства, дуже важливим стає розуміння глибинних принципів, на яких останнє засноване. Один із них – права людини та їхнє дотримання. З огляду на це, представники Локального Центру громадянської освіти у м. Сєвєродонецьку вирішили приділити пильну увагу вихованню молоді в руслі поваги до подібних демократичних засад. Прикладом цього стало проведення курсів з прав людини для учнів місцевої СЗОШ № 1.

  В період з 9 по 23 листопада 2016 р. підлітки опанували блок знань про права людини та їхнє значення у житті кожного. Локальний координатор Кравченко Галина Анатоліївна розповідала учасникам про історію виникнення прав та їхні різновиди. Велика увага також приділялася поняттю обов'язків у житті громадянина і проблемам взаємоповаги у колективі.

  Як і було заплановано, заняття активно повпливали на формування громадянської компетентності школярів. Стала помітною активніша участь дітей у розбудові таких взаємовідносин у власному колективі, які би базувалися на взаємній повазі до прав учасників. А цей факт – особливо показовий, адже доводить, що курси вплинули на поступове виховання правосвідомості і правової культури підлітків навіть на побутовому рівні. 

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Сєвєродонецьк
 • 16 11.2016

  23:23
  Школа з прав людини відкрила свої двері для підлітків Луганщини (ФОТО)

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Сєвєродонецьку Луганської області розпочав у листопаді 2016 р. роботу Школи з прав людини. Заняття відбуваються на базі ЗОШ № 1.

  Запропонована тематика викликала жваве зацікавлення молоді, продемонструвавши потребу учнів в отриманні такого роду знань. Під час роботи Школи, діти матимуть змогу поділитися власними міркуваннями щодо наступних питань:

  1. Ідентичність і людська гідність.
  2. Історія прав людини.
  3. Чи відносяться права людини до права?
  4. Цінність життя.
  5. Права людини – частина глобалізації.
  6. Права людини у національному законодавстві.
  7. Права людини та поліція.
  8. Захист прав людини на міжнародному рівні.

  Як стверджує Локальний координатор Кравченко Галина Анатоліївна, за результатами таких занять передбачається: 

  • ознайомлення з теоретичними правами;
  • набуття практичних навичок захисту власних прав;
  • ознайомлення з механізмами самореалізації у повсякденному шкільному житті;
  • розбудова відносин, які базуються на взаємоповазі, а також порозумінні й толерантності.

  Підлітки, які зацікавлені у такому навчанні, можуть звернутися безпосередньо до організаторів за уточненнями щодо графіку роботи Школи з прав людини та участі в ній.

   

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Сєвєродонецьк
 • 31 10.2016

  01:51
  У м. Сєвєродонецьку відбулось обговорення трагедії Бабиного Яру (ФОТО)

  «Дивно, наскільки ми залежні від минулого. Йдеться, звісно, не про особистий досвід та приватні травми окремо взятого громадянина, йдеться про суспільне минуле, минуле, спільне для всіх. Те минуле, яке так чи інакше стосується кожного, як би ти не відштовхував його, як би старанно не робив вигляд, що у тебе з ним жодних стосунків. Все стосується всіх.

  Можна скільки завгодно нарікати на те, що трапилось народитися саме в цьому місці і саме в цей час. Можна навпаки – пишатися історією, виловлюючи в ній героїчні сторінки. Єдине, чого не вдасться – відмовитися цілком від неї, від історії. Навіть переписуючи її, деформуючи, приписуючи щось від себе, закреслюючи щось за іншими, ти не здатен її змінити. А ось вона тебе змінити цілком здатна…»

  Ці слова письменника та поета, уродженця Луганщини Сергія Жадана, практично повністю характеризують зміст ряду зустрічей учасників проекту «Інтеграція через діалог», учнів шкіл та їхніх вчителів у м. Сєвєродонецьку Луганської області впродовж жовтня 2016 р.

  Є в історії нашої країни теми, які назавжди залишаться болючими і водночас – вкрай важливими. Однією з них є трагічні події в м. Києві у вересні 1941 р.

  Учениці 11 класу СЗОШ № 12 знову говорили про уроки Бабиного Яру, про важливість формування толерантного суспільства, про необхідність і потребу людини у будь-який час і в будь-якому місці відчувати себе захищеною…

  Ця тема хвилює як учнів, так і їх вчителів. Обговорення  питань існування полікультурного суспільства як фактору безпеки життя у педагогічних колективах шкіл № 1, № 12, № 18  м. Сєвєродонецька не залишило нікого байдужим. Прикро, але сучасні події знаходять свої паралелі в нашому недалекому минулому.

  Під час зустрічей вчителям шкіл був презентований посібник «Ми серед інших, інші серед нас». Актуальність теми, змістовність та форма викладення матеріалу викликали глибокий інтерес педагогів до посібника. «Впевнені, що цей посібник – крок до порозуміння та миру», – висловила загальну думку педагогів директор ЗОШ № 18 Фоменко Наталія Андріївна.

  Жовтень традиційно асоціюється з предметними турнірами, де змагаються найрозумніші. Кілька команд шкіл м. Сєвєродонецька прийняли участь в Обласному турнірі юних правознавців. У складі кожної команди були учасники з цільових груп нашої Програми. Наразі команда переможців захищає честь області на Всеукраїнському турнірі в м. Ужгороді.

  Окрім цього, за свідченнями керівника Локального Центру громадянської освіти Кравченко Галини Анатоліївни, учасники проекту беруть участь у роботі Осінньої школи християнської дипломатії, яка проходить зараз у м. Зарваниця Тернопільської області.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Сєвєродонецьк
 • 13 10.2016

  11:15
  Наша учасниця – переможець Міжнародного конкурсу – виступила в ефірі телеканалу «ЛОТ» (ВІДЕО)

  13 жовтня 2016 р. у прямому ефірі телеканалу «ЛОТ» (Луганського обласного телебачення) виступила учасниця проекту «Інтеграція через діалог» Анастасія Лінник.

  Як ми вже повідомляли раніше, дівчина стала переможцем ХIII Міжнародного конкурсу творчих робіт школярів та вчителів «Уроки Голокосту – уроки толерантності» (до 75 річниці трагедії Бабиного Яру), фінал якого пройшов минулого місяця у м. Києві, в номінації «Наукове дослідження».

  Настя розповіла ведучим про те, що підштовхнуло її до написання роботи на тему «Діти і війна», поділившись своєю історією, а також враженнями від самого конкурсу. Підсумовуючи сказане, вона закликала політиків сусідньої держави побільше думати над тим, до чого призводять їхні агресивні дії. Зрештою, від будь-якої війни страждають, насамперед, діти і невинні люди.

  Переглянути запис інтерв'ю Ви можете нижче або ж на офіційному YouTube-каналі «Луганської ОДТРК»:

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Сєвєродонецьк
 • 10 10.2016

  10:00
  Учасниця нашої Програми перемогла у Міжнародному конкурсі наукових робіт до 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру (ФОТО)

  Одним із компонентів життя є минуле. Пам'ять – це вже не сторінка із підручника, це частина особистого ставлення до світу. Пам'ять – це наш вибір. Завдання полягає в тому, яким чином ці події можна пам'ятати? І як та трагедія, що відбувалася багато років тому, наздогнала нас сьогодні? Відповіддю на ці питання для учасниці проекту, учениці 11 класу школи № 12 м. Сєвєродонецька Анастасії Лінник, стала її творча робота «Діти і війна».

  У фіналі ХIII Міжнародного конкурсу творчих робіт школярів та вчителів «Уроки Голокосту – уроки толерантності» (до 75 річниці трагедії Бабиного Яру), який відбувся  в останні дні вересня у м. Києві, в номінації «Наукове дослідження» робота Насті зайняла перше місце.

  Ознайомлення з матеріалами про трагічні події в м. Києві у вересні 1941 р., вивчення історії Голокосту, осмислення тези «Уроки Голокосту – уроки толерантності» продовжуються. На базі Міської публічної бібліотеки відбулася низка зустрічей, в яких приймали участь учні шкіл № 1, № 12, № 17 м. Сєвєродонецька. Учасники шукали і знаходили відповіді на питання:

  • Що відбувалося у Бабиному Яру у 1941 р.?
  • Що особливого в цій сторінці з історії Голокосту?
  • Чим для нас є Бабин Яр сьогодні?

  В результаті ознайомлення з матеріалами, обговорення теми, школярі дійшли до висновку, що пам'ять про Голокост не є обов'язком для всіх. Це обов'язок перед собою. І тільки через взаємоповагу, співчуття та емпатію народи приходять до примирення.

  Час плине, та трагедія людства не забувається. Сумління – це, в основному, пам'ять, до якої приєднується моральна оцінка здійсненого. Але якщо здійснене не зберігається у пам'яті, то не може бути й оцінки. Без пам'яті немає сумління.

  Вшанування загиблих, зустрічі, ознайомлення з темою «Уроки Голокосту – уроки толерантності», в межах діяльності проекту, продовжуються у школах м. Сєвєродонецька.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Сєвєродонецьк
 • 26 09.2016

  00:34
  На Луганщині у вересні пройшов цикл занять з громадянської освіти (ФОТО)

  У ЗОШ № 1 м. Сєвєродонецька Луганської області впродовж 9-20 вересня 2016 р. проходив курс занять з громадянської освіти. Ініціатором проекту стала Локальний координатор Програми «Інтеграція через діалог» Кравченко Галина Анатоліївна. Під керівництвом вчителя, підлітки та педагоги брали участь у практичних заняттях з питань організації шкільного самоврядування.

  Мета заходів полягала в наданні учням теоретичних знань щодо організації та функціонування демократичного середовища, використанні здобутих вмінь у шкільному житті, сприянні інтеграції та розвитку навичок миротворення у шкільному середовищі.

  Формування громадянської компетентності відбувалося шляхом залучення активних представників молоді до процесу побудови нових взаємовідносин у шкільному колективі. Всього діти розглянули 7 тем:

  1. Базові потреби, людська гідність та права людини.
  2. Що таке демократична громадянськість. Чому люди стають активними громадянами.
  3. Політика, демократія і демократичне врядування в школі.
  4. Функції та відповідальність управління. Якби ти став президентом.
  5. Як потрібно управляти школою? Учнівський парламент як вищий орган шкільного врядування.
  6. Правила та закон – основи життя. Пишемо шкільні закони.
  7. Повага до різноманітності та плюралізму як шлях до миру.

  Будемо сподіватися, що починання представників Сєвєродонецького Локального Центру громадянської освіти принесуть свої плоди вже найближчим часом, і діти справді не боятимуться брати на себе ношу відповідальності за навчальний процес у рідній школі, а згодом – хто зна! – може, і за долю всієї України.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Сєвєродонецьк
 • 13 09.2016

  21:40
  Учасники «Інтеграції через діалог» побували на театральному фестивалі у Німеччині (ФОТО)

  Початок нового навчального року для учасників Сєвєродонецького Локального Центру громадянської освіти був незвичайним. Замість традиційного першого уроку – поїздка до Німеччини. Представники проекту, в рамках культурного обміну, були запрошені на театральний фестиваль до Німеччини, який відбувся 1-6 вересня 2016 р. неподалік від м. Берліну у містечку Лібенвальде.

  Цей візит став результатом співпраці між учасниками Програми «Інтеграція через діалог» та німецькою організацією "Vladopera e.V.", метою діяльності якої є розвиток культурних відносин та співпраці між молодими театральними колективами України та Німеччини. Знайомство з німецькою делегацією відбулося у м. Сєвєродонецьку, а продовженням цієї співпраці і стало запрошення на фестиваль, який став місцем  зустрічі цікавих людей зі сфери мистецтва, театру, музики, обмін досвідом. Та найголовніше – це унікальна можливість поспілкуватись, отримати інформацію про розбудову громадянського суспільства у країнах Заходу завдяки присутності представників Швейцарії, Швеції, і, звичайно, Німеччини. Зі свого боку, учні-переселенці розповідали свої життєві історії, ділилися планами на майбутнє.

  А сьогодні ця поїздка вже знайшла своє відображення у спогадах. Згадує Геннадій Тамулевич, учень школи № 1 м. Сєвєродонецька:

  «Наша поїздка за кордон  почалася у м. Львові, де ми сіли на автобус до м. Берліну. Шлях пролягав через чудове місто Краків, в якому ми мали лише 2 години, щоб погуляти по ньому. Та ми встигли побувати у центрі м. Кракова, він видався мені  дуже схожим на історичний центр м. Львова.

  На фестивалі було цікаво і весело, ми мали можливість знайомитись та   спілкуватись з гостями заходу.

  Ми жили на німецькій фермі, в наметах. Особливо я обожнюю такий спосіб проживання, такі умови перебування  ще більше підсилили моє задоволення від участі у фестивалі».

  Своїми враженнями поділилась також Анастасія Ліннік, учениця школи № 12 м. Сєвєродонецька:

  «Ранок почався для мене із привітання з друзями, які раніше приїжджали до м. Сєвєродонецька, та знайомством з новими людьми. Поспілкувавшись з учасниками фестивалю, наша українська група вирішила почастувати присутніх і почала готувати традиційний український борщ на 200 учасників фестивалю. Приготування нашої улюбленої страви зайняло значну частину часу, але враження та подяка всіх учасників фестивалю компенсували мою втому.

  Останній день нашого перебування у Німеччині пройшов у м. Берліні. Наша група гуляла столицею, і навіть погана погода не завадила нам розгледіти красу цього чудового міста, велич його монументальних будівель. Берлін є дуже зеленим містом, складається враження, що посеред нього знаходиться не парк, а ліс…

  Після поїздки до Німеччини я впевнилася, що в цій країні є місце для кожної людини, з урахуванням її вподобань та інтересів, є свобода та право вибору, а німці запам’яталися мені як привітні і відкриті для спілкування люди».

  Хочемо щиро привітати наших учасників із подібною поїздкою, а також побажати їм якомога частіше відкривати для себе не лише нові можливості, але й кордони!

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Сєвєродонецьк
 • 12 06.2016

  19:18
  Для школярів Луганщини відбувся круглий стіл «Через спогади – до життєствердження» (ФОТО)

  У м. Сєвєродонецьк Луганської області, з ініціативи координатора Локального Центру громадянської освіти Кравченко Галини, відбувся круглий стіл «Через спогади – до життєствердження». Захід проходив в рамках виставки сєвєродонецького художника Юрія Барабанова «Мій край – моє натхнення». Гостями зустрічі стали: Юрій Барабанов, луганська художниця-переселенка пані Лілія, начальник відділу культури м. Сєвєродонецька Бойкова Христина, вчителі, співробітники Галереї мистецтв. До обговорень було залучено 28 учнів-переселенців зі СШ № 1, № 5 та № 16.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Сєвєродонецьк
 • 20 04.2016

  07:57
  У м. Сєвєродонецьку пройшли курси з української мови для дітей з числа ВПО (ФОТО)

  Сєвєродонецький Локальний Центр громадянської освіти на чолі з Кравченко Галиною організував курси з української мови для 11-класників з числа переселенців. 12 старшокласників отримали змогу підвищити рівень володіння українською мовою, покращити поточні оцінки з предмету, систематизувати відповідний матеріал, з подальшим використанням цих знань на ЗНО. Допомагала у цьому підліткам вчитель вищої категорії Чмихало Лідія. Таким чином, вкотре зроблено все можливе для того, аби навіть діти, які постраждали від бойових дій на Сході України та анексії Криму, отримали доступ до якісної освіти.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Сєвєродонецьк
 • 01 04.2016

  09:09
  Ще одна школа міста Сєвєродонецька долучилась до проекту «Інтеграція через діалог» (ФОТО)

  18 березня 2016 р. на базі ЗОШ № 12 м. Сєвєродонецька відбулася  зустріч з учнями-переселенцями, в ході якої учні отримали інформацію про основні напрямки реалізації проекту, поділилися своїми побажаннями та з’ясували потреби. Директор школи, Войтенко Інна Петрівна, продемонструвала свою щиру зацікавленість, висловила впевненість у подальшій підтримці та плідній співпраці у проекті.

  Двері цього закладу завжди гостинно відчинені як для учнів-переселенців, що проживають у місті, так і для дітей з тимчасово непідконтрольних територій, які здійснюють навчання у відповідності до програм шкіл України за екстернатною формою. Зараз до установи приїхали саме такі випускники. Вони виконують планові контрольні завдання, знайомляться, спілкуються між собою. Успіхів вам, підтримки і взаєморозуміння!

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Сєвєродонецьк
 • 25 03.2016

  09:23
  На Луганщині підійшов до завершення цикл консультацій для дітей, що проживають на тимчасово окупованих територіях (ФОТО)

  Впродовж 16-25 березня 2016 р. у м. Сєвєродонецьк Луганської області відбувалися консультаційні заняття з історії України та правознавства для 14 випускників, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Школярі отримали можливість звернутися до координатора Локального Центру громадянської освіти Кравченко Галини з питаннями, які стосувалися організації та проведення предметних консультації. Керівником також забезпечувалась моральна підтримка, мікроклімат у новоствореному тимчасовому колективі та спілкування з учнями ЗОШ № 12, на базі якої проводилась контрольна навчальна сесія. 

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Сєвєродонецьк
 • 10 02.2016

  21:28
  У м. Сєвєродонецьк відбулася презентація проекту «Інтеграція через діалог» (ФОТО)

  10 лютого 2016 р. в м. Сєвєродонецьк Луганської області, з ініціативи координатора Локального Центру громадянської освіти Кравченко Галини, відбулася презентація проекту «Інтеграція через діалог», яку відвідали учні загальноосвітньої середньої школи № 1. До заходу були залучені директор Галереї мистецтв населеного пункту Іванова Наталія та викладач Університету внутрішніх справ імені Е. О. Дідоренка, підполковник Лимар Олег. В результаті жвавих обговорень, школярі дізналися про можливості програми, а також допомогли ініціаторам зібрання більш чітко визначити план дій на найближче майбутнє.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Сєвєродонецьк
 • 19 12.2015

  20:19
  На Луганщині запущено програму «Інтеграція через діалог»

  У м. Сєвєродонецьк Луганської області розпочинає своє існування Локальний Центр громадянської освіти проекту «Інтеграція через діалог». Філіал діятиме на базі ЗОШ №1 населеного пункту. Керівником стала Кравченко Галина Анатоліївна, яку хочемо щиро привітати з долученням до наших лав.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Сєвєродонецьк