Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут

Бахмутський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 11 ім. Артема - багатопрофільний ліцей»

Адреса: м. Бахмут Донецької області, вул. Миру, 22.
Тел.: +38 (050) 347-24-08.
E-mail: sutkovoi@bk.ru.
Особливості діяльності: Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмуті в першому півріччі 2016 р. взявся за організацію низки консультаційних пунктів для учнів з окупованих територій, котрі перебувають на екстернатній формі навчання. Метою заходів стала ефективна підготовка слухачів до ЗНО з історії України та всесвітньої історії, української мови і літератури, алгебри й геометрії. Також було створено пункт психологічної допомоги. Окремо слід згадати відправлення делегації школярів з м. Бахмута до м. Тернополя, підсумком чого став обмін досвідом між підлітками і дорослими з різних куточків нашої держави.

Новини Локального Центру

 • 21 03.2017

  19:59
  Новий Освітньо-консультативний центр «Освітній компас» відкриє свої двері для старшокласників Донецької області

  У м. Бахмуті Донецької області, з ініціативи місцевого Локального Центру громадянської освіти та особисто його координатора Суткового Володимира Лукича, триває підготовчий етап роботи Освітньо-консультативного центру «Освітній компас» для дітей з тимчасово окупованих територій, які є учасниками екстернатної форми навчання у школах регіону та планують пройти зовнішнє незалежне оцінювання

  Попри те, що основна сесія ЗНО розпочинається у травні 2017 р., підготовка школярів-екстернів триває ще з початку навчального року. Зокрема, для учнів 11-х класів проводяться вебінари з історії України (викладач – Сутковий Володимир Лукич), а також української мови і літератури (куратор – Алексєєнко Ангеліна Володимирівна). 

  Основний етап діяльності центру «Освітній компас» у м. Бахмуті розпочнеться в другій половині травня 2017 р. Учасники Освітньо-консультативного центру отримають змогу скористатися наступними послугами:

  • Забезпечення якісної підготовки зі шкільних предметів (акцент – на українській мові та літературі, історії України та інших предметах).
  • Психологічна підтримка дітей, які цього потребують.
  • Юридичні консультації старшокласників стосовно прав ВПО в Україні, допомога при оформленні документів на вступ до ВНЗ тощо.
  • Профорієнтаційна робота.
  • Проведення інтеграційних заходів / майстер-класів / тренінгів з особистісного розвитку, спрямованих на більш ефективну адаптацію до нових соціокультурних умов, подолання взаємних упереджень і стереотипів.
  • Забезпечення житлом та харчуванням на час проходження основної сесії ЗНО.

  Робота Освітньо-консультативних центрів «Освітній компас» проводиться у рамках Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», котра реалізується Всеукраїнською асоціацією «Нова Доба» за підтримки ЄС.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
 • 11 03.2017

  11:03
  У м. Бахмуті стартував весняний етап підготовчих курсів з української літератури для школярів-переселенців

  Перший місяць весни розпочався для учасників Бахмутського Локального Центру громадянської освіти з нового витка заходів. Так, протягом березня 2017 р. спеціалісти осередку продовжуватимуть знайомство учнів 6-7 класів з числа вимушено переміщених осіб з текстами художніх творів українських письменників і поетів відповідно до навчальної програми. 

  Протягом наступних декількох тижнів школярі 6-х класів ознайомляться, під керівництвом вчителя І категорії Жукової-Якубчак Альони Валеріївни, з рядом творів:

  • «І мертвим, і живим...» Тараса Шевченка.
  • «Захар Беркут» Івана Франка
  • «За сестрою» Андрія Чайковського.
  • «Діана» Богдана Харчука.

  У свою чергу, їхні старші колеги займатимуться зі вчителем ІІ категорії Громовою Юлією Олександрівною аналізом таких питань:

  • Романтичний порив, прагнення пошуку у поезії «Гей, нові Колумби й Магеллани» Василя Симоненка.
  • Специфіка поезій Ліни Костенко й Василя Симоненка.
  • Дума-казка «Ось і Ась» Степана Васильченка.
  • «Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських» Марини Павленко.

  Як сподіваються наші колеги, такі додаткові заняття дозволять підліткам компенсувати прогалини у своїх знаннях що виникли в результаті об'єктивних (відсутності необхідної кількості книг і вимушеного переїзду на інше місце проживання) та суб'єктивних причин.

  Як наслідок, за декілька місяців роботи якість знань та успішність дітей суттєво підвищились, а це, у свою чергу, допомагає їм почуватися впевненіше у новому середовищі та легше адаптуватися до нього. 

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
 • 07 03.2017

  13:00
  Старшокласники-переселенці, які проживають у м. Бахмуті, стануть учасниками нових психологічних тренінгів

  В період з 1 по 31 березня 2017 р. Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмуті Донецької області проведе ряд психологічних тренінгів для дітей-переселенців з тимчасово окупованих територій, які зараз навчаються у старших класах місцевих НВК № 11 та ЗОШ № 18.

  За словами організаторів, практичні психологи Самбурска Лілія Василівна та Дорошенко Наталія Олексіївна здійснюватимуть постійну діагностику психологічного стану школярів з числа ВПО. Також наші спеціалісти проводитимуть групові й індивідуальні тренінги, пов'язані з вивченням потреб підлітків, навчанням управлінню реакціями, напрацюванням навичок вирішення проблем, формуванням позитивної активності, мислення і встановленням соціальних контактів.

  Консультації відбуватимуться в обох навчальних закладах тричі на тиждень. Всі запитання, уточнення та пропозиції щодо згаданих заходів просимо адресувати Локальному координатору Сутковому Володимиру Лукичу, контактні дані якого зазначені на персональній сторінці осередку на нашому сайті.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
 • 01 03.2017

  13:24
  Бахмутський Локальний Центр проведе черговий етап підготовки до ЗНО для школярів з числа ВПО

  Протягом березня 2017 р. наші колеги з Бахмутського Локального Центру громадянської освіти реалізовуватимуть черговий етап вебінарів з історії України та української мови і літератури для випускників шкіл з тимчасово окупованих територій.

  Організаторами передбачається проведення лекцій, семінарів, консультацій зі вказаних предметів для підвищення загальної якості знань старшокласників та з метою кращого оволодіння навчальним матеріалом за курс середньої школи.

  З кожної дисципліни передбачається проведення занять двічі на тиждень. Локальний координатор, вчитель вищої категорії Сутковий Володимир Лукич консультуватиме старшокласників при повторенні розділу «Українські землі в кінці XIX – на початку ХХ ст.» з історії України.

  У свою чергу, вчитель ІІ категорії Алексєєнко Ангеліна Володимирівна проходитиме з учнями наступні теми:

  1. «Маруся Чурай» Ліни Костенко.
  2. «Страшні слова, коли вони мовчать…» та «Українське альфреско» Ліни Костенко.
  3. «Стилет чи стилос» Євгена Маланюка.
  4. «Різдво» Богдана-Ігоря Антонича, «Любіть Україну» Володимира Сосюри.
  5. «Відокремлені додатки, означення».
  6. «Відокремлені обставини, прикладка».
  7. «Безсполучникові речення».
  8. «Складне речення з різними типами зв'язку».

  Як сподіваються наші колеги, таке планування дозволить поступово підвести до логічного завершення увесь цикл здійсненої раніше підготовчої роботи, заповнити всі потенційні «лакуни» у знаннях підлітків та посприяти суттєвому зростанню їхніх шансів на успішну підготовку до складання ЗНО з даних дисциплін. Тож побажаймо їм успіхів у цій важкій, проте, безумовно, важливій і відповідальній роботі!

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
 • 27 01.2017

  21:05
  Учні з м. Бахмут і м. Біла Церква провели спільну Skype-конференцію «Герої Крут – борці за українську державність» (ФОТО)

  27 січня 2017 р. координатори Локальних Центрів громадянської освіти у м. Бахмуті та м. Біла Церква, Сутковий Володимир Лукич і Богінська Лариса Петрівна відповідно, провели спільну Skype-конференцію, приурочену до річниці бою під Крутами.

  В обговоренні на тему «Герої Крут – борці за українську державність» брали участь старшокласники Бахмутського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-III ступенів № 11 - багатопрофільний ліцей» і Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15, серед яких були присутні також представники цільових груп Програми «Інтеграція через діалог».

  Перед початком віртуальної зустрічі, вчителі звернулися до учнів, охарактеризувавши процеси, які передували битві 29 січня 1918 р.: утворення Української Народної Республіки (ІІІ Універсал Української Центральної Ради від 20 листопада 1917 р.) та проголошення її повної незалежності від Росії (ІV Універсал Центральної Ради України від 22 січня 1918 р.).

  Після цього представники Донеччини і Київщини поділилися своїми міркуваннями з наступних питань:

  1. Бій під Крутами. Чого в тій трагічній події було більше: героїзму чи державної зради?
  2. Чому Центральна Рада розпустила війська?
  3. Чому на північний кордон до станції Бахмач на допомогу Українському гарнізону відправилася тільки Перша сотня новоствореного Студентського куреня (130 осіб) з м. Києва?
  4. Яку роль відіграв сотник Гончаренко Аверкій Матвійович у цій битві?

  Як резюмують самі організатори, конференція виявилась дуже насиченою, характеризуючись великою активністю школярів. Водночас, дітям і дорослим було по-справжньому цікаво почути думки одне одного щодо подібних дражливих питань і виробити спільний погляд на них. Експеримент, на думку наших колег, виявився успішним, а тому, найближчим часом подібні заходи стануть більш звичними в роботі наших осередків.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
 • 13 01.2017

  17:38
  До м. Бахмута прибула арт-виставка «Те, про що важко сказати» (ФОТО)

  У січні 2017 р. виставка арт-проекту «Те, про що важко сказати» приїхала до м. Бахмута Донецької області. Презентація світлин для старшокласників Бахмутського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-III ступенів № 11 – багатопрофільний ліцей» та представників інших шкіл міста була здійснена вчителем правознавства, координатором місцевого Локального Центру громадянської освіти Сутковим Володимиром Лукичем.

  Школярі отримали змогу ознайомитись із рядом концептуальних світлин, де авторами і головними героями виявилися їхні однолітки з числа ВПО і дітей воїнів АТО. Основний акцент на фотографіях робився на дзеркалах, як символі спотворення уявлень суспільства про переселенців чи засобі повнішого розкриття їхніх доль.

  Головна ідея виставки – спонукати підлітків і дорослих відкинути стереотипи і по-новому подивитися на тих, хто опинився у складних життєвих обставинах, замислитися над цінністю життя і важливістю спілкування.

  Учитель пропонував старшокласникам вибрати зображення, яке викликає у них найглибші переживання, після чого висловити свої припущення щодо змісту зображеного. Учні, розглядаючи фотографії, зупинялися на тих, які западали в душу, намагалися розшифрувати в їхньому подвійному змісті реальні події. А вже після цього Локальний координатор і 11-класниця Валерія Ритова, як безпосередня учасниця Молодіжної команди, що працювала над проектом, розкривали юним бахмутчанам історію створення фоторобіт та їхній реальний зміст.

  Всі охочі жителі м. Бахмута зможуть ознайомитися з виставкою до 23 січня 2017 р., після чого вона відправиться до м. Краматорська Донецької області

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
 • 31 12.2016

  08:39
  У м. Бахмуті підійшли до свого фіналу грудневі відеолекторії «Герої моїх книг»

  Перший місяць зими 2016 р. виявився для Бахмутського Локального Центру громадянської освіти доволі насиченим. Так, під керівництвом вчителів української мови та літератури Жукової-Якубчак Альони Валеріївни і Громової Юлії Олександрівни, для дітей-переселенців з 6 і 7 класів відповідно впродовж місяця проходили відеолекторії «Герої моїх книг».

  З допомогою своїх наставників, діти ознайомлювалися з текстами художніх творів українських письменників і поетів, які передбачені для них навчальною програмою.

  Так, шестикласники вивчали у грудні наступні твори:

  • «Митькозавр з Юрківки…» Ярослава Стельмаха.
  • «ТТБ або засіб від переляку № 9» Лесі Вороніної.
  • Гуморески Павла Глазового.
  • Байки Леоніда Глібова.

  У свою чергу, їхні старші колеги присвятили свою увагу такій літературі:

  • «Климко» Григора Тютюнника.
  • «Скарб» Олекси Стороженка.
  • «Мишка» Богдана Лепкого.
  • «Планетник» Богдана Харчука.

  За підсумками подібних занять, вдалося заповнити прогалини у знаннях підлітків, що виникли в результаті об'єктивних (відсутності необхідної кількості книг, вимушеного переїзду на інше місце проживання, тощо) і суб'єктивних факторів. Окрім цього, педагоги помітили загальне підвищення якості знань вихованців.

  Як зауважує Локальний координатор Сутковий Володимир Лукич, проект отримає своє продовження вже в новому році, а тому, до участі у ньому запрошуються всі охочі діти відповідного віку з числа цільових категорій Програми «Інтеграція через діалог». Зробити це можна, скориставшись контактними даними організаторів на нашому сайті.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
 • 29 12.2016

  09:19
  Завершилися грудневі вебінари по підготовці до ЗНО від Бахмутського Локального Центру громадянської освіти

  У грудні 2016 р. старшокласники з цільових категорій проекту «Інтеграція через діалог», які будуть складати ЗНО в м. Бахмуті Донецької області, продовжили свою участь у вебінарах, присвячених підготовці з історії України та української мови і літератури.

  Під керівництвом Локального координатора, вчителя історії вищої категорії Суткового Володимира Лукича, учні повторювали матеріал про розвиток українських земель наприкінці XVII – у XVIII ст.

  У свою чергу, Алексєєнко Ангеліна Володимирівна допомагала підліткам згадати наступні теми з української мови:

  • «Словосполучення. Речення».
  • «Будова слова. Словотвір».
  • «Правопис складних слів».
  • «Слова іншомовного походження».
  • «Правопис власних назв. Лапки у власних назвах».

  Заняття ж з української літератури були присвячені таким творам:

  • «Слово про похід Ігорів».
  • «Бджола і шершень», «De libertate» та афоризми Григорія Сковороди.
  • «Маруся» Григорія Квітки-Основ'яненка.

  Останні декілька місяців роботи з одинадцятикласниками у формі лекцій, семінарів, консультацій зі згаданих предметів дозволяють говорити про помітне підвищення якості знань учасників занять, поступове оволодіння ними навчальним матеріалом за курс середньої школи, а головне – вселяють оптимізм щодо можливостей успішного складання ЗНО-2017.

  Водночас, організатори з Бахмутського Локального Центру громадянської освіти закликають старшокласників долучатися до спільної підготовки. Зробити це можна, надіславши заявку Локальному координатору на e-mail, який Ви знайдете на персональній сторінці осередку на нашому сайті.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
 • 26 12.2016

  07:31
  На Донеччині підійшов до завершення грудневий етап роботи Консультаційних Пунктів (ФОТО)

  Протягом грудня 2016 р. у м. Бахмуті Донецької області продовжували працювати Консультаційні Пункти по наданню психологічної допомоги дітям-переселенцям. Розміщені вони були на території місцевих НВК № 11 та ЗОШ № 18, де допомогу школярам з числа ВПО надавали практичні психологи Самбурска Лілія Василівна і Дорошенко Наталія Олексіївна відповідно.

  В рамках своєї діяльності, такі Пункти проводили:

  • діагностику психологічного стану підлітків-переселенців;
  • групові та індивідуальні тренінги, пов'язані зі встановленням контактів;
  • вивчення потреб цільових груп;
  • навчання управлінню реакціями;
  • напрацювання навичок вирішення проблем;
  • формування позитивної активності й мислення;
  • допомогу у самореалізації в нових умовах.

  За свідченням координатора Бахмутського Локального Центру громадянської освіти Суткового Володимира Лукича, цей проект вже приніс свої перші плоди, дозволяючи поступово забезпечити покращення самоконтролю дітей, які постраждали від війни, а також їхньої соціалізації на місцях.

  Робота Консультаційних Пунктів продовжиться також у січні 2017 р. А тому, якщо Ви чи Ваші знайомі зацікавлені в тому, аби скористатися пропозицією наших колег, просимо звернутися до них за вказаними на сторінці організації контактами. 

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
 • 09 11.2016

  22:58
  Випускники Донеччини зможуть відвідувати листопадові курси з підготовки до ЗНО з української мови та літератури

  Бахмутський Локальний Центр громадянської освіти пропонує чергові курси для старшокласників Донеччини на листопад 2016 р. Цього разу мова йтиме про новий етап підготовки до складання ЗНО з української мови і літератури.

  Консультації для старшокласників проводитиме Алексєєнко Ангеліна Володимирівна, яка ознайомить підлітків з наступними темами з української мови:

  • «Лексикологія. Синоніми та антоніми».
  • «Лексичні запозичення з інших мов».
  • «Професійна, діалектна, розмовна лексика».

  При підготовці до української літератури, випускники повторюватимуть:

  • «Енеїду» та «Наталку-Полтавку» Івана Котляревського.
  • «Марусю» Григорія Квітки-Основ'яненка.
  • «Чорну Раду» Пантелеймона Куліша.
  • «Слово про похід Ігорів».

  Самі організатори курсів наголошують на тому, що їхнє основне бажання – посприяти заповненню «лакун», які з різних причин утворилися в знаннях дітей з числа ВПО. Водночас, велика увага приділятиметься структуризації отриманих відомостей, яка й повинна, в підсумку, призвести до здобуття учнями високих результатів. Ті ж підлітки з числа переселенців, які лише дізналися про подібну безкоштовну ініціативу, можуть записатися на курси, скориставшись контактами Локального координатора Суткового Володимира Лукича.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
 • 08 11.2016

  20:58
  У листопаді для бахмутських дітей-переселенців знову запрацює відеолекторій «Герої моїх книг»

  У період з 1 по 30 листопада 2016 р. відбуватиметься черговий цикл відеолекторію з української літератури «Герої моїх книг» у м. Бахмуті Донецької області. Вчительки Жукова-Якубчак Альона Валеріївна та Громова Юлія Олександрівна допомагатимуть дітям 6-х і 7-х класів відповідно, що переселилися з тимчасово окупованих територій, отримати максимально ґрунтовні знання з даного предмета.

  Потреба в ознайомленні підлітків з текстами художніх творів українських письменників і поетів зумовлена бажанням компенсувати прогалини в знаннях, які виникли в результаті об'єктивних і суб'єктивних причин. Організатори програми сподіваються також забезпечити відповідний рівень знань вказаної школярів з української літератури і загальний рівень навчальних компетентностей.

  Програма для учнів 6-х класів стосуватиметься опрацювання наступних творів:

  • «Друкар книжок небачених» Оксани Іваненко.
  • «Говорюща риба» Емми Андієвської.
  • «Історія кота Лапченка…» Івана Багмута
  • «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка.

  У свою чергу, їхні старші колеги вивчатимуть таку літературу:

  • «Гуси – лебеді летять» Михайла Стельмаха.
  • Повість «Климко» Григора Тютюнника.

  Важливо додати, що в процесі занять діти зможуть не лише краще підготуватися до шкільних уроків з літератури, але й по-новому поглянути на останню, оцінивши, в тому числі, і багатство української мови.

  Зрештою, для всіх охочих потрапити на такі курси, надаємо контакти координатора Бахмутського Локального Центру громадянської освіти Суткового Володимира Лукича, який і поділиться детальнішою інформацією щодо запланованих заходів.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
 • 07 11.2016

  22:02
  Для старшокласників м. Бахмута розпочався новий етап підготовки до ЗНО з історії України

  В листопаді 2016 р. триватиме черговий етап підготовки 11-класників Донеччини до складання ЗНО з історії України. Спільно з координатором Локального Центру громадянської освіти у м. Бахмуті Сутковим Володимиром Лукичем випускники проходитимуть наступні теми:

  • «Україна у другій половині XVI ст.».
  • «Українські землі в першій половині XVII ст.».
  • «Національно-визвольна війна під проводом Богдана Хмельницького».
  • «Гетьманщина наприкінці XVII ст.».

  Проведення занять (лекцій, семінарів, консультацій) з історії України має на меті оволодіння старшокласниками навчальним матеріалом за курс середньої школи і загальне підвищення рівня їхніх знань задля успішного виконання завдань тематичного ЗНО.

  Тому, якщо Ви належите до цільових груп Програми «Інтеграція через діалог» і прагнете скористатися наданими нею можливостями, то пропонуємо Вашій увазі персональну сторінку осередку, де Ви зможете уточнити всі важливі організаційні питання.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
 • 05 11.2016

  20:18
  У м. Бахмуті продовжуються психологічні консультації для дітей-переселенців

  Впродовж листопада 2016 р. Бахмутський Локальний Центр громадянської освіти проводитиме подальші психологічні тренінги для учнів місцевих НВК № 11 та ЗОШ № 18. Допомагатимуть дітям у цьому спеціалісти Самбурська Лілія Василівна та Дорошенко Наталія Олексіївна відповідно.

  Психологи орієнтуватимуться на допомогу саме тим підліткам, які переселилися у м. Бахмут Донецької області з тимчасово окупованих територій. Заняття передбачатимуть:

  • вивчення потреб дітей з числа ВПО;
  • діагностику психологічного стану школярів-переселенців;
  • проведення групових та індивідуальних тренінгів, пов'язаних зі встановленням контактів;
  • навчання управлінню реакціями;
  • напрацювання навичок вирішення проблем;
  • формування позитивної активності і мислення;
  • налагодження соціальних контактів.

  Як стверджують організатори, програма триватиме ще не один місяць. А тому, якщо Ви чи Ваші знайомі бажали б скористатися послугами Консультаційних Центрів, то можете попередньо записатися на курси за контактами, вказаними на персональній сторінці осередку.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
 • 03 10.2016

  11:25
  Консультаційний центр з психологічної допомоги дітям-переселенцям працюватиме в жовтні у м. Бахмуті

  У м. Бахмуті Донецької області продовжує свою роботу Консультаційний центр з надання психологічної допомоги для дітей, які постраждали від війни.

  Впродовж жовтня 2016 р. учні місцевої ЗОШ № 18 матимуть змогу відвідувати групові та індивідуальні тренінги, які відбуватимуться тричі на тиждень під керівництвом практичного психолога Дорошенко Наталії Олексіївни.

  Як і раніше, організатори ставлять перед собою наступні цілі:

  • діагностування психологічного стану школярів-переселенців і вивчення їхніх потреб;
  • навчання підлітків управлінню реакціями;
  • напрацювання навичок вирішення проблем;
  • формування позитивної активності і мислення;
  • допомога дітям у встановленні соціальних контактів.

  Всім, хто зацікавлений у відвідуванні таких занять, пропонуємо зв'язатися з координатором Локального Центру громадянської освіти у м. Бахмуті Сутковим Володимиром Лукичем, контактні дані якого Ви знайдете на індивідуальній сторінці організації на сайті.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
 • 30 09.2016

  10:28
  Юні бахмутчани взяли участь у відеолекторіях «Герої моїх книг» (ФОТО)

  Протягом першого місяця осені 2016 р. Бахмутський  Локальний Центр громадянської освіти проводив відеолекторії з української мови та літератури під загальною назвою «Герої моїх книг» для учнів 6-х і 7-х класів, які переселились з тимчасово окупованих територій.

  Завданням викладачів Жукової-Якубчак Альони Валеріївни та Громової Юлії Олександрівни стало ознайомлення підлітків з текстами художніх творів українських письменників і поетів: Тараса Шевченка і Лесі Українки (для школярів 6-х класів), а також Івана Франка та Андрія Чайковського (для 7-х класів), відповідно до діючої навчальної програми.

  Основною ж метою, при цьому, стала компенсація прогалин у знаннях, які виникли в результаті об'єктивних (відсутності необхідної кількості книг, вимушеного переїзду на інше місце проживання тощо) та суб’єктивних причин, з подальшим підвищенням рівня знань.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
 • 30 09.2016

  09:57
  Завершився перший місяць роботи Консультаційних центрів у м. Бахмуті в новому навчальному році

  Впродовж вересня 2016 р. у м. Бахмуті Донецької області функціонували два Консультаційні центри по наданню психологічної допомоги школярам-переселенцям. Учні місцевих ЗОШ № 18 та НВК № 11, які приїхали з окупованих територій, отримали змогу звертатися за допомогою до практичних психологів Дорошенко Наталії Олексіївни та Самбурскої Лілії Василівни відповідно.

  Перед спеціалістами стояли наступні завдання:

  • діагностика психологічного стану дітей з числа ВПО;
  • проведення групових та індивідуальних тренінгів, пов'язаних зі встановленням контактів;
  • вивчення потреб;
  • навчання управлінню реакціями, навичкам вирішення проблем;
  • формування позитивної активності та мислення;
  • допомога у встановленні соціальних контактів.

  Як вказує координатор Локального Центру громадянської освіти у м. Бахмут Сутковий Володимир Лукич, кінцевою метою активістів є створення передумов для відновлення нормального психологічного стану підлітків. Враховуючи ж затребуваність подібних Консультаційних центрів на теренах України, їхня робота продовжуватиметься і в майбутньому.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
 • 29 09.2016

  10:51
  Бахмутський Локальний Центр громадянської освіти підбив перші підсумки вебінарів для старшокласників

  Підійшов до завершення перший етап вебінарів з історії України та української мови і літератури для старшокласників-переселенців із загальноосвітніх шкіл м. Бахмута Донецької області. Впродовж останнього місяця підлітки мали змогу відвідувати лекції, семінари й консультації вчителів історії Суткового Володимира Лукича та української мови і літератури Алєксєєнко Ангеліни Володимирівни.

  Метою таких занять стало заповнення «лакун» у знаннях випускників навчальних закладів, з поступовим оволодінням навчальним матеріалом за весь курс середньої школи.

  У підсумку, як сподіваються представники Програми «Інтеграція через діалог», вдасться забезпечити хороший рівень розуміння випускниками даних предметів, з успішним складанням ними ЗНО у найближчому майбутньому.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
 • 06 09.2016

  23:07
  Старшокласники Донеччини отримають можливість готуватися до ЗНО з допомогою вебінарів

  Діти, що постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму відзначаються особливими потребами при підготовці до вступної кампанії 2017 р. Ось чому Бахмутський Локальний Центр громадянської освіти вже з вересня 2016 р. запускає вебінари з історії України, а також української мови та літератури для старшокласників міста й околиць. На них викладачі Сутковий Володимир Лукич і Алексєєнко Ангеліна Володимирівна допомагатимуть підліткам згадати пройдений в попередніх класах матеріал, заповнивши можливі «лакуни» у їхніх знаннях, а головне – структурувати дану інформацію, для успішного її використання при написанні ЗНО.

  Спеціалісти зазначають, що підготовка відбуватиметься протягом всього навчального року, супроводжуючись активною роботою із джерелами, ілюстраціями та самими тестовими завданнями. А тому, всі випускники з числа ВПО у м. Бахмуті, які бажали б долучитися до подібних безкоштовних занять, можуть сміливо звертатися до місцевого представництва Програми «Інтеграція через діалог».

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
 • 06 09.2016

  22:22
  Відеолекторій «Герої моїх книг» запрацює для юних бахмутчан

  У вересні 2016 р. учні 6-х та 7-х класів загальноосвітніх шкіл м. Бахмута отримають змогу відвідувати відеолекторії з української мови та літератури «Герої моїх книг». На цих заняттях, які проводитимуть вчителі Жукова-Якубчак Альона Валеріївна і Громова Юлія Олександрівна відповідно, діти як повторюватимуть шкільний матеріал, так і дізнаватимуться маловідомі факти з творчості Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка та Андрія Чайковського

  Потреба в такому ознайомленні учнів зумовлена необхідністю компенсувати прогалини в їхніх знаннях, що виникли в результаті об’єктивних обставин. Серед таких, наприклад, відчутний брак фахової літератури, вимушений переїзд в інше місце проживання тощо. Не на останньому місці стоїть також бажання педагогів зацікавити юнаків і дівчат творами українських класиків та виховати у них повагу до рідної літератури.

  Ті батьки, які хотіли б скористатися подібним шансом для своїх дітей, можуть звернутися напряму до координатора Бахмутського Локального Центру громадянської освіти Суткового Володимира Лукича за додатковою інформацією.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
 • 05 09.2016

  18:35
  Для дітей-переселенців у м. Бахмуті відкриються Консультаційні центри

  З вересня 2016 р. Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмуті запускає новий проект – Консультаційні пункти по наданню психологічної допомоги школярам-переселенцям. Працюватимуть такі організації на базі одразу двох місцевих шкіл – Навчально-виховного комплексу № 11 та загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 18.

  Як розповів автор ідеї, Локальний координатор Сутковий Володимир Лукичробота осередків включатиме у себе проведення групових та індивідуальних тренінгів, присвячених встановленню контактів, вивченню потреб, навчанню управлінню реакціями, напрацюванню навичок вирішування проблем, формуванню позитивної активності, мислення та встановленню соціальних зв'язків.

  Співпрацюватимуть з учням обох навчальних закладів, які приїхали з тимчасово окупованих територій, практичні психологи Самбурська Лілія Василівна та Дорошенко Наталія Олексіївна. Найважливішим же є те, що дані спеціалісти планують не просто допомогти підліткам подолати психологічні проблеми, але й адаптуватися до нового для себе середовища.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
 • 23 05.2016

  20:13
  Бахмутчани побували на Тернопільщині в рамках поглиблення партнерства між Сходом та Заходом України (ФОТО)

  Дружні зв’язки між Навчально-виховним комплексом № 11 м. Бахмута, що на Донеччині, та Правничим ліцеєм № 2 м. Тернополя встановилися давно. Учні цих начальних закладів приймали участь у форумах, які організовувалися в обох зазначених містах. У цьому році колективи навчальних закладів вирішили розширити співробітництво, підписавши угоду про співпрацю. В середині травня до м. Тернополя відправилася делегація НВК №11 в складі двох вчителів, п'яти учнів та двох батьків. Їх радо зустріли на Тернопільщині. Були організовані зустрічі з учнівсько-педагогічним колективом, в Обласному департаменті юстиції, на юридичному факультеті Тернопільського національного економічного університету. Насиченою видалась також культурна програма: бахмутчани відвідали Почаївську лаврумонастир Св. Анни«Криївку». Були намічені заходи по розширенню співпраці, спрямовані на інтеграцію Сходу і Заходу України, розуміння необхідності єднання нашої країни. Ця поїздка знайшла підтримку Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба».

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
 • 18 03.2016

  10:04
  У м. Бахмуті запрацювали Консультаційні центри для випускників, що перебувають на територіях, підконтрольних бойовикам

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут Донецької області в особі керівника Суткового Володимира запустив з 1 березня 2016 р. роботу Консультаційних центрів для випускників шкіл з тимчасово окупованих територій, які бажали б дистанційно підготуватися до складання ЗНО. Прекрасно розуміючи специфіку поставленого завдання, координатор залучив до проекту інших досвідчених педагогів: історика Чухлєбову Олену, філологів Тимошенко ОленуЖовту Анну, а також математика Шепель Наталю. До 31 березня 2016 р. діти отримають детальні навчальні плани, методичні рекомендації та супутню допомогу, мета якої полягає у забезпеченні школярів навіть в умовах війни правом на якісне навчання і потенційний вступ у будь-який ВНЗ України.

  Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут